Aktif 38 nedir?

Aktif 38, dünyanın en büyük yerel kart programıdır. Kayseri toplu ulaşım araçlarında geçmesinin yanında alışveriş, temassız işlem, indirim, Kayseri Puan gibi özellikleri ile Dünya’nın ve Türkiye’nin en fonksiyonel kartıdır.

Aktif38’in diğer kartlardan farkı nedir?

Aktif38, alıştığınız diğer kartlardan farklı olarak Kayseri’ye özel bir karttır, Kayserililere özel fırsatlar sunar ve sizi asla borçlandırmaz. Kartınızı alışverişin yanısıra şehir içi ulaşımda da kullanabilir, alışverişte ve ulaşımda kullandıkça Kayseri Puan kazanırsınız. Üstelik Aktif38 almak için hiçbir koşul gerekmez. Aktif38 gelire, yaşa, mesleğe bakmaz, 7’den 77’ye dileyen herkes Aktif38’e sahip olabilir.

Kartıma Nasıl Yükleme Yapabilirim?

  • Aktif Bank İnternet Bankacılığı'nı kullanarak* ya da Aktif Bank İletişim Merkezi şifreniz varsa 0850 724 80 50 Müşteri Hizmetlerini arayarak*,
  • * Sahip olduğunuz herhangi bir bankadaki hesabınızdan karta EFT yaparak,
  • Kayseri’deki Kart38 dolum gişelerinden kartınıza kolayca yükleme yaparsınız.

  • * Karta EFT ve havale ile yaptığınız yüklemeler, anlaşmalı işyerlerindeki Aktif38 POS cihazları üzerinden “Kart Güncelleme” işlemi yaptırdıkdan sonra kartınıza bakiye olarak aktarılır.

Aktif38’e başvuru için hangi belgeler gerekiyor?

Aktif38’e başvurmak için herhangi bir belge göstermeniz gerekmiyor.

Başvuru yaptıktan sonra Aktif38’imi almam ne kadar zaman alır?

Web sayfamızdan, sms ile veya çağrı merkezimizi arayarak başvuru yaptıysanız Aktif38 Kartınızın adresinize teslimi en kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Standlarımızdan, Aktif Dolum bayilerimizden ise; başvuru anında hemen Aktif38 Kartınıza beklemeden sahip olabilir anında kullanmaya başlayabilirsiniz.Aktif38 dünyasına hoşgeldiniz!

Aktif38’e başvurmak için kefil gerekir mi?

Hayır, herhangi bir kefil gerekli değildir, Aktif38 size güveniyor!

Yabancı uyruklular Aktif38 alabilir mi?

Aktif38 din, dil, ırk ayrımı yapmaz. Kayserili olan ve kendini Kayserili hisseden herkes Aktif38 alabilir.

Aktif38’im geldiğinde adresimde bulunmazsam kartımı nasıl alabilirim?

Kartınız siz teslim alıncaya kadar kurye tarafından adresinize getirilecektir. Kuryenin 3. kez ziyaretinden sonra kartınız henüz teslim edilememiş ise çağrı merkezimiz sizi arar ve adresiniz tekrar teyit edilir. Bunun ardından kartınız kurye ile tekrar gönderilir.

Aktif38 hangi toplu ulaşım araçlarında geçer?

Aktif38’inizi Kayseri hafif raylı sisteminde ve tüm belediye ve özel halk otobüslerinde kullanabilirsiniz.

Aktif 38 toplu ulaşımda aktarma ve indirim sağlar mı?

Evet. Aktif38’iniz mevcut ulaşım kartı Kart38 ile aynı özelliklere sahiptir. Kayseri hafif raylı sisteminde, tüm belediye ve özel halk otobüslerinde aktarma işlemleri ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Bir işyerinin Aktif38 üyesi olduğunu nasıl anlarım?

Üye işyerimize geldiğinizde “Aktif38 Fırsatları Burada” işaretini göreceksiniz. Bu işaret sizi sürpriz indirim, puan ve hediyelerin olduğu Aktif38’in fırsat dünyasına çağıracak.

Aktif38 kullanıcılarına faiz ve/veya ücret uygulanır mı?

Aktif38 ön ödemeli bir kart olup sizi asla borçlandırmaz. Dolayısıyla herhangi bir faiz ücreti veya yıllık kart aidatı ödemek durumunda kalmazsınız.

Üye işyerinde Aktif38 indirimimi nasıl alacağım?

İndirimi kazanmak çok kolay! Aktif38’inizi üye işyerindeki POS cihazına okutarak anında indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Neden Aktif İşyeri Olmalısınız?

  • Türkiye’nin en büyük yerel kart programı Aktif 38 kullanıcıları için çekim noktası haline gelirsiniz, satışlarınız tavan yapar.
  • 400 bini aşkın Kayserili’nin üye işyeri olursunuz.
  • Aktif 38 kart sahiplerine indirim sağlar, Kayseri puan kazandırırsınız. Dolayısı ile sadık müşteri kitlesi oluşturursunuz.
  • Hızlı ve temassız işlemle kasanızdaki bozuk paralardan kurtulursunuz.
  • İletişim merkezi Haftasonu : 10:00 – 20:00 Haftaiçi : 08:30 – 24:00 saatleri arasında POS Destek Hattı ile hizmet veriyor.
  • İnternet şubemizden hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

Nasıl Aktif İşyeri olabilirim?

Web sitemizde yer alan Aktif İşyeri Başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede sizinle temasa geçilecektir.

Hangi POS ürününden faydalanmalıyım?

Tüm POS cihazlarımız temassız işlem özelliğine sahiptir. Firmanıza ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun çözüm için 0850 724 80 50 numaralı POS Destek Hattımızı arayın. Müşteri Temsilcilerimiz size en uygun çözümü sunacaktır.

POS cihazının kullanımı konusunda detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

POS kullanım kılavuzumuzdan faydalanabilirsiniz. POS kullanımı ile ilgili her türlü ihtiyacınız için 0850 724 80 50 numaralı POS Destek Hattı’mızı arayabilirsiniz.

POS cihazım arızalandığında ne yapmalıyım?

0850 724 80 50 numaralı telefondan POS Destek Hattı’mıza durumu bildirdikten sonra teknik servisimiz en kısa zamanda arıza müdahalesi için gelecektir.

Kayıp/Çalıntı kart mesajı aldığımda ne yapmalıyım?

Müşterinizin ödeme yapmak istediği kartta Kayıp ya da Çalıntı kart mesajı alırsanız, kart hamili ile herhangi bir fiziki veya sözlü tartışmaya girmeden ve kendinizi riske atmadan karta el koyun ve 0850 724 80 50’yi arayın.

Günsonu işlemi nedir?

Gün sonu işlemi gün içinde yapılan satışların toplu olarak Bankamıza gönderilmesini ve hesap kayıtlarının yapılmasını yapılmasını sağlayan işlemdir.

POS cihazından hergün günsonu yapmak zorunda mıyım?

POS cihazından işlem yaptığınız günlerde günsonu yapılmazsa işlemlerinizin hesabınıza geçmesinde gecikme yaşarsınız. Bu nedenle POS cihazından işlem yapılan günlerde mutlaka günsonu yapılması gerekmektedir.

POS cihazından günsonu nasıl alınır?

POS cihazından 7 numaralı tuşa basarak günsonu menüsüne girebilirsiniz. POS cihazı önce Günsonu Yap mesajı ile günsonuna devam etmeniz için onay isteyecektir. Bu mesajı giriş tuşuyla onayladıktan sonra Günsonu şifrenizi girerek günsonu işleminizi yapabilirsiniz.

Gün içerisinde yaptığım işlemleri detaylı bir şekilde görebilir miyim?

POS cihazınız üzerinden Günsonu yapmadan 7 numaralı tuşa basarak günsonu menüsüne girebilirsiniz. Daha sonra 2 numaralı tuşa basarak Detay/Toplam raporunuzu alabilirsiniz.

Slipleri saklamak zorunlu mu?

Sliplerin 3 yıl saklanması gerekir.

Slipleri nasıl bir ortamda saklamalıyım?

Sliplerin zaman içinde yazılarının silinmemesi için kuru, serin ve karanlık bir ortamda muhafaza edilmelidir. Işık ile sürekli temas yazıların okunaklılığını azaltacaktır. Benzin istasyonu gibi kimyasal ürün satan işyerlerinde slipler açıkta bırakılmamalıdır.

Slipleri saklamak niçin zorunludur?

Mutabakatsızlık ya da harcama itirazı gibi durumlarda sliplere ihtiyaç duyulduğu için slipler 3 yıl saklanmalıdır.

Puanlarımı nasıl kullanabilirim?

Puanlarınızı kullanabilceğiniz üye işyerleri listesi için tıklayınız.